Konieczna konsultacja ginekologiczna - plamienia

Jestem w 7. tygodniu ciąży i mam plamienia. Oczywiście byłam już w szpitalu i wciąż mi nie przeszło. Na dodatek ostatnio zdarzyło mi się raz mocniej zaplamić i kłuje mnie...
/ 31.10.2011 12:18

Konieczna konsultacja ginekologiczna - plamienia

Jestem w 7. tygodniu ciąży i mam plamienia. Oczywiście byłam już w szpitalu i wciąż mi nie przeszło. Na dodatek ostatnio zdarzyło mi się raz mocniej zaplamić i kłuje mnie od 3 dni na przemian raz w prawym a raz w lewym boku. Zażywam no-spę i duphaston. Czy to coś poważnego? Kiedy mogą się skończyć te plamienia? Czy to bardzo zagraża dziecku? Co robić, gdyż nie chcę iść do szpitala czy jest jakieś inne wyjście?

Aga

Niestety nie ma innych wyjść. Każde plamienie a tym bardziej takie, które się nasila koniecznie musi być skonsultowane z ginekologiem. Plamienie na wczesnym etapie ciąży może świadczyć o zagrożeniu poronieniem. Kłucia, pobolewania jak na miesiączkę oraz plamienie we wczesnej ciąży może być niebezpieczne. Proszę tego nie lekceważyć. O tym czy powinna pani przebywać w szpitalu czy też nie zdecyduje lekarz po badaniu i rozmowie z panią. W takim przypadku należy stosować leki zlecone przez ginekologa i leżeć. Niestety w położnictwie nie można wielu rzeczy przewidzieć np. kiedy skończą się plamienia. W wielu sprawach czas da odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)