Kolejna ciąża?

Borykam się z problemem. Nie wiem co robić. Ostatni raz miesiączkę miałam 30. czerwca. Teraz jest sierpień i do tej pory nie mam.
/ 10.08.2012 12:42

Kolejna ciąża?

Borykam się z problemem. Nie wiem co robić. Ostatni raz miesiączkę miałam 30. czerwca. Teraz jest sierpień i do tej pory nie mam. Robiłam 4 testy i nic - jedna kreska. Mam czasem zawroty głowy ale jak wypiję kawę to przechodzi. Mam 3 dzieci i nie chcę tego dziecka. Nie dam rady bo mam ciężką sytuację.

Justyna

Jeśli testy ciążowe wykonane zostały w odpowiednim czasie tzn. najwcześniej po terminie spodziewanej miesiączki (były wykonane w kilkudniowych odstępach) i dały wynik negatywny należy podejrzewać, że przyczyną braku miesiączki nie jest ciąża. Jeśli testy zostały wykonane w innym terminie należy podejrzewać ciążę i powtórzyć test ciążowy po kilku dniach. Bez względu na wynik testu konieczna jest wizyta u ginekologa po to by ustalić przyczynę zatrzymania miesiączki. Przyczyną takiego stanu oprócz ciąży może być zaburzenie w czynności tarczycy, zaburzenia owulacji, podwyższony poziom prolaktyny, stres itp. Dlatego proszę skonsultować się z ginekologiem.

Pozdrawiam serdecznie