POLECAMY

Kłucia w podbrzuszu

Jestem w 14 tygodniu ciąży i często (praktycznie codziennie) odczuwam kłucia w podbrzuszu. Jest to moja pierwsza ciąża i nie wiem czy to jest normalne, czy może powinno mnie zaniepokoić.
Kłucia w podbrzuszu

Jestem w 14 tygodniu ciąży i często (praktycznie codziennie) odczuwam kłucia w podbrzuszu. Jest to moja pierwsza ciąża i nie wiem czy to jest normalne, czy może powinno mnie zaniepokoić. Nie są one na tyle mocne żebym nie mogła chodzić czy też żebym zwijała się z bólu, ale mimo wszystko mnie to martwi. Czy z moim maleństwem jest wszystko w porządku? Może ta dolegliwość ma coś wspólnego z torbielą , od dwóch lat próbowałam go leczyć, ale lekarz ginekolog powiedział, że najlepiej jakbym zaszła w ciążę. Czy to na pewno jest bezpieczne?

Aldka
Porada lekarza dotycząca torbieli miała związek z tym, że w ciąży zmienia się gospodarka hormonalna i zdarza się, że ma to pozytywny wpływ na torbiel  (pod wpływem hormonu zmniejszają się). Przy występującej torbieli mogą występować kłucia w dole brzucha, po stronie (gdzie znajduje się torbiel). Jeśli jednak są to bóle przypominające bóle miesiączkowe i obejmują całe podbrzusze proszę udać się do ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/9 lat temu
Od pierwszego dnia cyklu czyli od 21 sierpnia mam powiększone i ciężkie piersi na dodatek bardzo często czuje ucisk i lekki ból w podbrzuszu. Jestem zaniepokojona ponieważ nigdy wcześniej się tak nie czułam, przez chwile nawet myślałam że może jestem w ciąży lecz dwa testy z wynikiem negatywnym wykluczyły ten pomysł. Wizyte u lekarza mam dopiero na 16 września Martwie się bo nie wiem co mi jest. Bardzo proszę o radę
/7 lat temu
hej, niestety ja robiłąm test w grudniu - paskowy i wyszedł negatywny, a w styczniu okazało się że jestem w ciąży - 2 miesiąć więc jestem pewna że wczesnej ciąży wszystkie testy nie wykryją. wcześnij również zawiódł mnie test strumykowy za ok 30 zł gdyż wyszeedł pozytywny a w ciąży nie byłąm, więc moja rada, idz do lekarza on stwierdzi czy macica jest rozpulchniona, czy widzi pęcherzyk, oczywiści ból w podbrzuszu może świadczyć o zbliżającej się miesiączce, lecz ja miałam bóle jak przed silnym okresem a poprostu byłam w ciąży. powodzenia:)
/8 lat temu
witam mam problem bo prawie co drugi dzień odczuwam kłucia w podbrzuszu i co jakiś czas mam takie wrażenie opuchniętego brzucha i po paru dniach znika i jest normalny hmm martwi mnie to co to może być:( brzuch mogę normalnie wciągać mam nadzieje że to nie ciąża!
POKAŻ KOMENTARZE (1)