Kiedy spodziewać się porodu?

Jestem w 35 tygodniu ciąży, od środy odczuwam dosyć silne długotrwałe bóle w podbrzuszu (takie jak podczas miesiączki) i ostre krótkotrwałe bóle wzdłuż brzucha, ponadto od środy zaobserwowałam znaczne obniżenie brzucha.
Kiedy spodziewać się porodu?

Jestem w 35 tygodniu ciąży, od środy odczuwam dosyć silne długotrwałe bóle w podbrzuszu (takie jak podczas miesiączki) i ostre krótkotrwałe bóle wzdłuż brzucha, ponadto od środy zaobserwowałam znaczne obniżenie brzucha. Czy są to oznaki zbliżającego się porodu i kiedy mogę się porodu spodziewać? Czy może to nastąpić przed wyznaczonym terminem?

Ania
Jeśli jeszcze pani nie urodziła proszę jak najszybciej zgłosić się do ginekologa. Objawy, które pani opisała świadczą o zbliżającym się porodzie, a w pani przypadku to o porodzie przedwczesnym. Proszę tego nie lekceważyć – może są jeszcze szanse na to,  aby zastosować tokolizę czyli hamowanie przedwczesnej czynności skurczowej macicy.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/10 lat temu
Jestem w 34 tygodniu ciąży,mam zagrożoną ciąże ,mam rozwarcie na jeden palec i krótką szyjkę macicy.Byłam 2 tygodnie temu w szpitalu z tego powodu na 8 dni.Lekarze powiedzieli że mam wytrzymać do 37 tygodnia.boje sie że nie wytrzymam ponieważ mam 4 letnią córkę a przy niej też są obowiązki.Czasami jak dzidziuś kopie to boli mnie brzuch co zrobić żeby wytrzymać jeszcze 3 tygodnie.Bardzo się boje.
/10 lat temu
Jedyne rozwiązanie dla pani to odpoczynek, odpoczynek i jeszcze raz odpoczynek. Wtedy na pewno uda się przetrwać do 37 tygodnia. Jeśli ciąża jest zagrożona porodem przedwczesnym to każdy "przetrzymany" dzień jest na wagę złota. Może ma pani jakąś przyjaciółkę, znajomą, mamę, babcię itp., która choć troszkę mogłaby panią odciążyć od obowiązków przy córeczce? (np. znajoma zabierze ją na spacer itp.). Życzę powodzenia i proszę jak najwięcej leżeć i być dobrej myśli. Ja się zgłaszam na spacer z córeczką:):). Moja prośba- jeśli ma pani jakieś pytania proszę pisać w kąciku porad specjalisty położnej (tam zawsze je odbiorę i odpowiem, a tu to są raczej komentarze).