POLECAMY

Kickboxing a ciąża

Trenuję kickboxing i inne sztuki walki, w których dochodzi do różnego typu obrażeń. Na zajęciach szczególnie niedawno zdarzało mi się solidnie dostać w brzuch i podbrzusze.

Kickboxing a ciąża

Trenuję kickboxing i inne sztuki walki, w których dochodzi do różnego typu obrażeń. Na zajęciach szczególnie niedawno zdarzało mi się solidnie dostać w brzuch i podbrzusze. Chcę wspomnieć, że uprawiam od dłuższego czasu seks i stosuję prezerwatywę jako jedyną antykoncepcję. Okres spóźnia mi się już prawie miesiąc. Na początku myślałam, że spowodowane to zostało urazem jajników poprzez uderzenie (było ich wiele o dość dużej sile). Mam umówioną wizytę u ginekologa jednak będzie ona za 2 tyg i boję się, że jeśli jestem w ciąży to dzidziusiowi może się coś stać.

Casandra

Przede wszystkim zanim pani uda się na wizytę proszę wykonać domowy test ciążowy. Jeśli test da wynik pozytywny warto przyjmować kwas foliowy. Jeśli test wykaże ciążę należałoby przerwać treningi. Bowiem urazy mechaniczne nie sprzyjają ciąży. Czasami miesiączka zatrzymuje się z powodu intensywnego wysiłku fizycznego- intensywne uprawianie sportu.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)