POLECAMY

Karnawał z brzuszkiem

Żałujesz, że tym razem nie zabawisz się w karnawale? Zupełnie niesłusznie. Podpowiadamy jak sprawić, aby ten karnawał był wyjątkowy.
Karnawał z brzuszkiem
Dopiero za rok będziesz miała kłopot, żeby wyjść na Sylwestra lub spotkać się z przyjaciółmi. Gdy pojawi się dziecko, nie będzie to już takie proste. Więc teraz, jeśli czujesz się dobrze i masz pozwolenie od lekarza, nie spędzaj karnawału w fotelu. Sprawdź tylko, czy to, co tobie sprawia przyjemność, odpowiada też twojemu dziecku. 

1. Lepiej w domu. Swoim lub przyjaciół. Wybierając prywatkę, mniej ryzykujesz. W gronie znajomych łatwiej o kompromisy. Jeśli maleństwo zacznie ci dokuczać z powodu głośnej muzyki, łatwiej liczyć na zrozumienie twojej prośby o jej przyciszenie. Możesz też pójść odpocząć do innego pokoju.

2. Wolno tańczyć. Łagodne kołysanie bioder spodoba się maleństwu. Ale nie daj się ponieść muzyce. Unikaj mocnych skrętów ciała, podskoków i gwałtownych ruchów. Chyba że zbliża się już termin porodu i możesz już bezpiecznie zachęcać dziecko do wyjścia na świat. 

3. Sprawdzone – zjedzone. Na prywatce nie krępuj się i pytaj panią domu, z czego przyrządzono potrawy. Powinnaś unikać: pasztetów, potraw z surowego mięsa i ryb (szynka parmeńska, owoce morza, sushi), serów pleśniowych, potraw z surowymi jajami (sernik na zimno, suflet, mus, lody, tiramisu). Nie przesadzaj z ilością kawy, herbaty, coli. Wszystkie zawierają kofeinę, jej nadmiar nie jest dla ciebie wskazany.

4. Nic na siłę. Zamiast na prywatce możesz spędzić sylwestra w filharmonii lub teatrze. Nie zdziw się, jeśli maleństwo zacznie mocno kopać podczas spektaklu w operze – nie tylko muzyka rockowa może je pobudzić, głośna klasyczna również.

5. Wygoda najważniejsza. Nogi muszą dźwigać więcej, a z powodu dużego brzuszka masz też przesunięty środek ciężkości ciała, lepiej więc nie zakładaj szpilek. Łatwiej w nich o upadek. Wybierz lekko podwyższone pantofle. Od 5–6. miesiąca więzadła stawowe miękną i stopa może się powiększyć. Sprawdź, czy mieścisz się w imprezowych butach.

6. Tylko bez toastów.
Przyszła mama musi powstrzymać się od toastów. Alkohol przenika przez łożysko i może być zagrożeniem dla zdrowia dziecka. Nowy rok przywitaj sokiem.

7. Niezadowolona z wyglądu? Wbrew pozorom fasonów na duży brzuszek jest sporo. Jeśli jednak wyjątkowo źle czujesz się w każdej kreacji, może zorganizujesz bal przebierańców. Pod kostiumem ukryjesz więcej.
 
W salonie piękności:
Choć opalone ciało wygląda ładniej, nie korzystaj z solarium. Maleństwu może zaszkodzić wyższa temperatura, a ty możesz nabawić się szpecących przebarwień. Kilka dni przed imprezą użyj dobrego samoopalacza. A przed wyjściem posmaruj ciało balsamem z drobinkami złota i użyj brązującego pudru.
Nie eksperymentuj z nowymi kosmetykami. Używaj sprawdzonych, hipoalergicznych, bo skóra kobiet w ciąży może nieprzewidzianie reagować na różne substancje.
Jeśli chcesz zmienić kolor włosów, użyj szamponu koloryzującego. Możesz być spokojna, nie zaszkodzisz maleństwu – jego składniki nie wnikają do wnętrza włosa tylko pokrywają go z zewnątrz. Jeśli masz już spory brzuszek, poproś o pomoc przyjaciółkę albo idź do fryzjera. Możesz zabrać ze sobą szampon koloryzujący, którego chcesz użyć. 
Zabiegi kosmetyczne nie są wskazane w pierwszym trymestrze, później unikaj tych wykonywanych w pozycji na brzuchu. Jeśli planujesz depilację – polecana jest na zimno.

Masz pytania dotyczące ciąży? Zadaj je na www.ciazaporod.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)