POLECAMY

Jolanta

Imię utworzone z greckich wyrazów: ion – fiołek i anthos – kwiat. Stąd wniosek, iż Jolanta powinna być jak kwiat fiołka, który – o czym nie każdy musi wiedzieć – jest ponoć symbolem skromności.
Jolanta

Jednak współczesne niewiasty obdarzone tym imieniem są przede wszystkim osobistościami medialnymi, a więc skromność niekoniecznie jest u nich cnotą najbardziej pożądaną. Jolantę można znaleźć w kalendarzu dwukrotnie: 15 czerwca i 17 grudnia.

Właścicielka tego imienia jest kobietą szykowną, słynącą z wyrafinowanego gustu. Budzi ogólny podziw swoim eleganckim stylem i zawsze doskonałymi manierami. Nie znosi tandety i banałów.

Niektóre Jolanty za jakiś czas staną się nadzwyczaj konserwatywne. Jeśli dotąd nie hołdowały tzw. „tradycyjnym wartościom” – teraz właśnie zaczną je ogromnie cenić. Wiele z nich zaangażuje się w sferę polityczną, najczęściej działając na rzecz przywrócenia w naszym kraju monarchii. Mówiąc prościej – niejednej Jolancie zamarzy się król, zamiast prezydenta. Oczywiście nie każdej. Istnieje natomiast pewna cecha, która łączyła, łączy i zawsze będzie łączyć wszystkie Jolanty, bez wyjątku. Otóż każda Jolanta to prawdziwa Dama – i to Pierwszej Klasy.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)