POLECAMY

Jesteśmy w ciąży, czyli syndrom kuwady

Jeśli Twój mężczyzna tyje podczas ciąży tyle, co Ty, może cierpi na syndrom kuwady? Wydaje się niemożliwe, ale część panów dzieli poranne nudności, zmiany nastroju czy depresję poporodową... z ciężarną.
Jesteśmy w ciąży, czyli syndrom kuwady

Czym jest syndrom kuwady?

Pojęcie to pochodzi z języka francuskiego, gdzie słowo couver oznacza wysiadywać, leżeć. Skąd to powiązanie? W kulturze plemion pierwotnych mężczyzna, gdy jego partnerka oznajmiała mu, że jest w ciąży, wycofywał się z życia plemiennego, wdziewał specjalną szatę i symulował dolegliwości identyczne, jak u brzemiennej kobiety.

Gdy zbliżało się rozwiązanie, kładł się niedaleko rodzącej partnerki i „rodził” podobnie jak ona - krzyczał i jęczał, udając bóle porodowe. Gdy jego kobieta wydała już na świat potomka, dziecko przynoszono ojcu, który… zaczynał je karmić piersią!

Niektórzy mężczyźni odczuwają takie same dolegliwości, jak ich brzemienna partnerka: mają poranne mdłości, zachwiania nastrojów, wzmożony apetyt na konkretne, często dziwaczne produkty. Wszystkie te dolegliwości mijają po rozwiązaniu. No, może prócz wzrostu wagi, którą panom trudniej zrzucić czy depresji poporodowej, na którą zapadają... Czytaj dalej w serwisie Dziecko.wieszjak.polki.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)