POLECAMY

Jeremiasz

Imię hebrajskie, utworzone z słów: jirme – „podnieś” i jahu – „Jahwe” (Bóg). Najpewniejsza interpretacja wydaje się taka: Jeremiaszem pierwotnie nazywano tych, których Bóg miał „podnosić” (wyzwalać) z wszelkich upadków, czy z nędzy, a także chronić przed nieszczęściami itp.
Jeremiasz

Jest to imię doskonale znane każdemu, kto czytał Stary Testament, albo ewentualnie „Ogniem i mieczem”. W tym drugim przypadku chodzi o wersję przekształconą: Jeremi, lub Jarema.

Właściciele tych imion są zaradni i bardzo szybko zdobywają niezależność finansową. Niekiedy bywają chwiejni w miłości, za to w przyjaźni odznaczają się absolutną wiernością.

Jeremiasz i Jeremi to ludzie czynu (w końcu mają imieniny 1 maja), toteż ich przyszłość będzie upływać pod znakiem pracy, niekoniecznie tylko zawodowej. Bowiem panowie o tym imieniu – co im się bardzo chwali – wkrótce nabiorą wielkiej ochoty do tego, by pomagać żonom w gospodarstwach domowych. Natomiast Jarema, obchodzący imieniny 6 grudnia, w nadchodzących dniach może spodziewać się licznych prezentów, w dodatku bez żadnej szczególnej okazji. Od rodziny, przyjaciół, znajomych... I od losu.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)