POLECAMY

Jakub

Imię hebrajskie; jego korzenie sięgają Starego Testamentu. Komu nieobca jest lektura Biblii, ten powinien kojarzyć. Mimo to - przypomnijmy.
Jakub

Chodzi i cwanego gościa, który przebrał się w zwierzęce futro, żeby niewidomy ojciec pomylił go z pierworodnym synem, nadmiernie owłosionym Ezawem... Ciekawych dalszego ciągu tej historii odsyłam do Pisma Świętego. Jakub posiada dwie formy żeńskie, niezbyt w Polsce popularne – Jakubinę i Żaklinę. Pierwsza z nich obchodzi imieniny 16 września, druga – 8 lutego. Samego Jakuba w kalendarzu uwzględniono jedenaście razy: 5 lutego, 14 marca, 17, 30 kwietnia, 1 maja, 1 czerwca, 5, 13, 25 lipca, 6 sierpnia i 28 listopada.

Osoby o tych imionach najczęściej są pogodne, przyjazne i bezkonfliktowe. Gdy tylko to możliwe, każdy problem starają się rozwiązać w sposób jak najbardziej kompromisowy. Ale jeśli wymaga tego sytuacja, potrafią zdobyć się na nieustępliwość.

W nadchodzących dniach zarówno Jakub, jak i jego damskie wersje, będą mieć po prostu święty spokój. Wszystkie sprawy powinny toczyć się według ustalonego porządku. Żadnych oszałamiających niespodzianek, żadnego nadmiaru wrażeń. Na większe emocje przyjdzie czas trochę później.


Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)