POLECAMY

Irena, Ireneusz

Ireny spotykane są prawie na całej powierzchni naszego globu. Imię greckie; oznacza „pokój”. Dla ścisłości dodajmy – nie chodzi o pomieszczenie, tylko o stan, czyli o brak wojny.
Irena, Ireneusz

W Rosji mamy Irinę, w krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych – Irene (czyt. „airin”- po angielsku i „irene” – po niemiecku), w Norwegii – Irini, na Węgrzech – Iren. Nieco mniej popularna jest forma męska – Ireneusz. Ona obchodzi imieniny 5 kwietnia, 5 maja, 18, 20 września i 20 października, on zaś – 25 marca i 28 czerwca.

Posiadacze tych imion charakteryzują się niepospolitymi walorami zewnętrznymi i ogromnym potencjałem intelektualnym. Gdziekolwiek się pojawią, zawsze budzą ogólny podziw. Najczęściej są urodzonymi przywódcami.

Irenom przyszłość upłynie pod znakiem nieustannych sukcesów. Będą jak mityczny król Midas – czego dotkną, to od razu zamieni się w złoto. Tempo, w jakim potoczy się rozwój ich kariery, da się porównać z szybkością sarny, uciekającej przed chmarą rozjuszonych i żadnych mordu psów myśliwskich (choć może nie jest to zbyt wesołe porównanie). Ireneusze na polu zawodowym aż tak spektakularnymi osiągnięciami nie będą mogli się poszczycić... Ale właśnie teraz mają największą szansę trafić szóstkę w totolotka.


Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)