POLECAMY

Hugo

Imię to prawdopodobnie zostało „wyprodukowane”, z pierwszego członu imienia Hubert. Jego znaczenie jest podobne – „jasność umysłu”, „dowcip”, a także w szerszym zakresie: „duch”, „dusza”, „zaduma”, „myśli”. Funkcjonuje również jako Hugon.
Hugo

Jest imieniem powszechnym wśród naszych zachodnich sąsiadów, u nas natomiast stosunkowo rzadkim. Czy jeszcze ktoś pamięta, że nosił je jeden z najznamienitszych Polaków epoki Oświecenia, nijaki Kołłątaj?

Właściciel tego imienia to człowiek twórczy i posiadający niezwykle szerokie horyzonty. Często bywa bezkompromisowy, ale zawsze można liczyć na jego lojalność.

Hugo to imię kwietniowe (obchodzi imieniny w Prima Aprilis oraz 29 kwietnia) i można stwierdzić, że jego przyszłość też będzie przypominać kwietniową aurę. „Trochę zimy i trochę lata” – czyli znajdzie się miejsce na wszystko. I na radość i na smutek. I na sukcesy i na porażki. I na gorącą miłość i na lodowatą obojętność. I na ekscytujące przygody i na nużącą monotonię. I na ciężką pracę i na zasłużony odpoczynek. Krótko mówiąc – Hugonom nie zabraknie dosłownie niczego.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)