POLECAMY

Halina

Imię to według niektórych badaczy pochodzi łaciny i posiada znaczenie raczej pospolite, gdyż zostało utworzone od słowa „gallina”, czyli po prostu „kwoka”. Natomiast inni naukowcy dopatrują się jego korzeni w języku greckim i uważają je za zmodyfikowaną formę imienia Helena.
Halina

Tak czy inaczej Halina jest imieniem typowo słowiańskim, poza naszym krajem używanym np. w Rosji – jako Gala, lub Galina. Rzadziej spotyka się wersję skróconą, Halkę. Imieniny Halina obchodzi 1 lipca, a Halka 22 października.

Na ogół Halina to wierna żona, troskliwa matka i przede wszystkim idealna gospodyni. Zapobiegliwa, oszczędna i niezwykle pomysłowa, doskonale radzi sobie nawet w okresie kryzysu. Ponadto jest na tyle przedsiębiorcza, by bez problemu zarządzać własną firmą.

W nadchodzącym czasie Haliny mogą oczekiwać licznych zmian w sferze zawodowej. Niejedna z nich znajdzie lepiej płatną pracę, albo rozejrzy się (z udanym skutkiem) za jakimś ciekawszym, bardziej przez siebie lubianym zajęciem. Właśnie teraz osoby o tym imieniu będą wykazywać większą niż kiedykolwiek kreatywność, a wrodzona intuicja pozwoli im podejmować właściwe decyzje. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)