POLECAMY

Grzybica pochwy i podejrzenie ciąży

Już 9-ty dzień gdy spóźnia mi się miesiączka. 4 dni przed planowaną miesiączką miałam jednodniowy brązowy śluz z pochwy czemu towarzyszył lekki ból brzucha i pleców (podobnie jak przed okresem).

Grzybica pochwy i podejrzenie ciąży

Już 9-ty dzień gdy spóźnia mi się miesiączka. 4 dni przed planowaną miesiączką miałam jednodniowy brązowy śluz z pochwy czemu towarzyszył lekki ból brzucha i pleców (podobnie jak przed okresem). Robiłam sobie 2 testy i wyszły negatywne. Jednak od wczoraj podejrzewam grzybicę pochwy, swędzenie i białe grudki. Jeżeli jestem w ciąży, czy grzybica może zaszkodzić płodowi?

Kasia

Grzybica pochwy objawia się właśnie swędzeniem oraz serowatymi upławami. Do zachwiania delikatnej równowagi mikroflory i pH pochwy może dojść przy kuracji antybiotykowej, stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, w cukrzycy oraz przy zaburzeniach miesiączkowania. Czy jest pani w ciąży czy nie grzybicę należy leczyć oraz jej zapobiegać. W pani przypadku najlepiej udać się do ginekologa, który potwierdzi ewentualną ciążę oraz zleci odpowiednie leki. O tym co infekcja pochwy może przynieść złego w ciąży proszę przeczytać:

Infekcja pochwy

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/5 lat temu
infekcję w ciąży na pewno trzeba leczyć, często przez infekcje kończy się to przedwczesnym porodem więc lepiej uważać, oczywiście o leczeniu powinien decydować lekarz, dobrze też jest stosować probiotyki ginekologiczne np provag żeby uzupełnić florę okolic intymnych w te dobre bakterie które osłonią przed kolejną infekcją
/6 lat temu
Tak, infekcje intymne mają wpływ na przebieg ciąży. Ale można je z powodzeniem leczyć, bez szkody dla dziecka.
/8 lat temu
Jak widać na wielu forach czerwień staje się ostatnio bardzo modna...zarówno w modzie, makijażu jak i mieszkaniu :) Uwielbiam ten kolor.
POKAŻ KOMENTARZE (2)