POLECAMY

Gotfryd

Imię staro- wysoko- niemieckie, mające najprawdopodobniej swojemu właścicielowi zapewnić boską opiekę (got- Bóg, fridu- opieka).
Gotfryd

W Polsce Gotfrydów nigdy zbyt wielu nie mieliśmy, ale za to jeden z nich – Gotfryd Groddeck – był akademickim nauczycielem Mickiewicza na uniwersytecie w Wilnie. Skąpa ilość Gotfrydów w naszym kraju wydaje się proporcjonalna do liczebności imienin, które wypadają dwukrotnie w ciągu roku: 13 stycznia i 8 listopada.

Panowie o tym imieniu są tolerancyjni, otwarci na świat, a jednocześnie bardzo ceniący swoją prywatność. Powszechnie uchodzą za ludzi chętnych do pomocy, co nie zawsze wychodzi na ich korzyść, bo gdy ktoś chętnie pomocy udziela, to przeważnie nie może opędzić się od tych, którzy owej pomocy potrzebują, albo wydaje się im, że jej potrzebują.

Co czeka Gotfryda? Żona – jeśli jeszcze jej nie ma. To właśnie dla mężczyzn o tym imieniu w odpowiednim przedziale wiekowym najlepszy moment na to, by się ustatkować. Tym, którzy już wcześniej to uczynili, zapowiada się okres względnie szczęśliwego pożycia.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)