POLECAMY

Gertruda

Podobnie jak Gerard ma korzenie staro- wysoko- niemieckie i to samo też oznacza: ger- „oszczep”, trut – „silna”, „odważna”. Jest to imię popularne szczególnie za naszą zachodnią granicą, występujące również w formach skróconych – Gerda, Gerta i Truda.
Gertruda

Warto wspomnieć, że od imienia Gertruda pochodzi wiele nazwisk, w tym niektóre bardzo znane, np. Gierek, czy Giertych. Imienin w ciągu roku ma Gertruda trzy: 17 marca, 13 sierpnia i 16 listopada.

Typowa Gertruda – wbrew temu, co może sugerować jej imię – jest kobietą wrażliwą, uczuciową, często zbyt emocjonalnie podchodzącą do różnych problemów. Nie lubi walczyć, w wielu wypadkach woli ustępować, nawet gdy wie, że ma całkowitą rację.

Wielu Gertrudom niebawem może przydać się dużo siły i odwagi (oszczep na szczęście nie będzie konieczny). Czeka je dość trudny okres. W pracy przybędzie więcej obowiązków, a w sprawach prywatnych pojawią cię pewne komplikacje. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Gdy minie chwilowy kryzys, wszystko powinno nie tylko wrócić do normy, ale nawet ułożyć się jeszcze lepiej.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)