POLECAMY

Filip

Imię greckie; w wolnym tłumaczeniu oznacza „być przyjacielem koni”, lub „uwielbiać jazdę konną” itp. Popularne jest w wielu krajach, także w Polsce.
Filip

Formy żeńskie – Filipę i Filipinę – spotyka się rzadziej, co odzwierciedla częstotliwość imienin. Filip obchodzi je osiem razy w roku (11 kwietnia, 11 i 26 maja, 10 lipca, 23 sierpnia, 13 i 20 września, 22 października), zaś Filipa i Filipina tylko dwukrotnie (21 sierpnia i 18 listopada).

Posiadacz tego imienia to człowiek uczciwy, sumienny, a przy tym urodzony dyplomata. Zwykle jednak nie decyduje się na karierę polityczną. Czy obecnie w rządzie i parlamencie mamy jakiegoś Filipa? Jeśli nie – to wielka szkoda!

Zgodnie z przepowiednią swojego imienia, nadchodzący czas Filip spędzi głównie w towarzystwie koni... mechanicznych. Niemal zapomni, że natura obdarzyła go dwiema dolnymi kończynami, których dla odmiany można by niekiedy używać zamiast czterech kółek. Filipie i Filipinie najbliższa przyszłość upłynie przeważnie na niewinnych flirtach. W niektórych przypadkach skończy się dozgonną miłością, a w innych – bardzo miłymi wspomnieniami, które po latach chętnie opowiada się wnukom.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)