POLECAMY

Fałszywy wynik testu ciążowego?

Mam pytanie: czy możliwe jest aby test wykazywał błędnie ciążę? Zrobiłam dwukrotnie test wyszedł pozytywnie, mam objawy jak na ciążę: mdłości, często oddaje mocz, wzrósł mi również apetyt, czuję się zmęczona, jednak mam ból brzucha jak na miesiączkę.
Fałszywy wynik testu ciążowego?

Mam pytanie: czy możliwe jest aby test wykazywał błędnie ciążę? Zrobiłam dwukrotnie test wyszedł pozytywnie, mam objawy jak na ciążę: mdłości, często oddaje mocz, wzrósł mi również apetyt, czuję się zmęczona, jednak mam ból brzucha jak na miesiączkę. Nie wiem co robić? Czy konieczna jet wizyta u ginekologa? Czy na ból miesiączkowy może mieć wpływ ciężka praca fizyczna, jaką wykonuje ? Bardzo proszę o odpowiedź, z góry dziękuję i pozdrawiam.


Izabela
Test może się mylić, ale myślę, że w pani przypadku to nie pomyłka (objawy wskazują na ciążę). Fałszywy wynik pozytywny może wystąpić w przypadku przyjmowania leków hormonalnych zawierających Hcg lub leków przeciwdepresyjnych. Moim zdaniem konieczna jest wizyta u ginekologa, ponieważ ból brzucha taki jak przed miesiączką może być groźny (a przy tym dodatkowo ciężka praca fizyczna też jest niewskazana). Nie straszę pani, nie o to mi chodzi, tylko proszę tego nie zlekceważyć. W ciąży należy dużo odpoczywać i ciężka praca fizyczna nie może mieć miejsca.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/4 lata temu
hej mam pytanie czy nie wielka ilość alkoholu ma wpływ na wynik testu ciążowego ? wypiłam sobie łyka piwa po czym za jakaś godzinę zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywnie czy to ma znaczenie a miesiaczka spuznia mi sie juz tydzien
/8 lat temu
Witam!! Mam małe wątpliwości! Z mężem staraliśmy się o dziecko! Odbyliśmy trzy stosunki( w przed dzień owulacji, w dzień jej wystąpienia i dzień później).Mój brzuch w dolnej części zrobił się nieco obrzmiały, jestem bardzo senna. Moje piersi zrobiły się obolałe, wyszła na nich siatka żył i małe gruczoły na brodawkach! (Czytałam na innych portalach i opisywane było wystapienie takich gruczołów jako jeden z objawów ciąży). W prawdzie zrobiłam test za szybko bo 4-6 dni przed spodziewaną miesiączką( mój cykl jest nieregularny) to i tak wyszedł negatywny!! Czy mogę się już przestać cieszyć, że udało nam się począć dzidziusia??!! Proszę o odpowiedź!!
/8 lat temu
Gratulacje wszystko mówi, że jesteś w ciaży :-) super tez bym chciała.
POKAŻ KOMENTARZE (9)