POLECAMY

Emil, Emilian, Emilia

Imię łacińskie, pochodzące od nazwiska starego rzymskiego rodu Emiliuszy. W wolnym tłumaczeniu oznacza rywalizację i współzawodnictwo (łac. aemulor).
Emil, Emilian, Emilia

Emil posiada bardzo popularny odpowiednik żeński – Emilię, a także przekształcone formy męskie – Emiliana i Emiliusza. Dla każdego z tych imion znalazło się w kalendarzu po cztery święta rocznie: 22 maja, 8 sierpnia 11 października i 14 listopada dla Emila; 5 stycznia, 8 sierpnia, 11 października i 6 grudnia dla Emiliana i Emiliusza; 23 maja, 24 i 30 czerwca oraz 19 sierpnia dla Emilii.

Posiadaczy tych imion cechuje ogromne poczucie humoru i spora elokwencja. Znaczna ich część posiada wyjątkowe zdolności aktorskie.

Większość Emilów nadchodzący sezon spędzi bardzo aktywnie. Obudzi się w nich sportowy duch, jak również chęć uczciwej rywalizacji – zgodnie z tym, co sugeruje ich imię. Emilie do sportu raczej garnąć się nie będą, co bynajmniej nie oznacza, że przestaną dbać o kondycję. Zamiast katować się na siłowni, zasilą szeregi uszczęśliwionych klientek salonów odnowy biologicznej. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)