POLECAMY

Elżbieta, Eliza, Izabela

Imię hebrajskie; oznacza dosłownie „Bóg mój przysięgą“. Pierwszą znaną Elżbietą była matka Jana Chrzciciela. Od jej czasów Elżbiet na całym świecie namnożyło się mnóstwo, a do tego doszły rozmaite skróty i modyfikacje: Izabela, Ilza, Ela, Elza, Eliza, Liza i jeszcze inne.
Elżbieta, Eliza, Izabela

Kalendarz zapełniony jest ich imieninami, z czego przeważająca część przypada na samą Elżbietę (18 czerwca, 4 i 8 lipca, 21 października, 5, 14 i 19 listopada), po trzy dni w roku świętują Izabele (16 marca, 14 lipca, 3 września) i Elizy (14 czerwca, 17 sierpnia, 2 września), jeden zaś dzień (8 maja) zachował się dla niezbyt u nas popularnej Ilzy.

Panie o tym imieniu zwykle są zagorzałymi tradycjonalistkami. Nieczęsto dają się przekonać do nowych poglądów. Wiele z nich posiada ogromne zdolności oratorskie.

W nadchodzących dniach, miesiącach, a nawet latach zarówno dla Elżbiet, jak i dla wszelkich ich pochodnych, najważniejszym hasłem powinna być oszczędność. Niestety, większość z nich chwilowo nie będzie mogła pozwolić sobie na to, by żyć jak królowa. Niejedną Elżbietę wkrótce czeka emigracja zarobkowa, przeważnie do Zjednoczonego Królestwa. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)