POLECAMY

Kiedy są dni płodne

W które dni cyklu najłatwiej zajść w ciążę? Kiedy występują dni płodne? Odpowiada ginekolog.
Kiedy są dni płodne fot. Edipresse
Od kilku miesięcy staramy się o dziecko. Bez skutku. Mam bardzo regularne cykle - co 28 dni, jestem zdrowa, ale ciągle nie ma dwóch kresek na teście... Które dni cyklu są najbardziej płodne? Iza


Na razie nie powinniście się Państwo zamartwiać faktem, że nie doczekaliście się upragnionej ciąży. Kilkumiesięczne starania to za mało, by mówić o niepłodności.


Dopiero po roku regularnego współżycia bez stosowania metod ograniczających płodność lekarz najprawdopodobniej zleci Państwu wykonanie specjalistycznych badań.


Podczas trwającego 28 dni cyklu miesięcznego owulacja następuje ok. 14 dni przed miesiączką. Dni płodne przypadają wówczas mniej więcej pomiędzy 9. a 15. dniem cyklu.


Aby zorientować się, kiedy pojawia się owulacja, czyli kiedy są dni płodne, można posłużyć się dostępnymi w aptekach testami owulacyjnymi lub kalendarzem dni płodnych.


Proszę też uważnie obserwować siebie. Samodzielne kontrolowanie cyklu polega m.in. na codziennym pomiarze porannej temperatury ciała i sprawdzaniu śluzu pochwowego, który w dniach płodnych przypomina białko jaja kurzego.prof. Bogdan Chazan, ginekolog położnik

Czy można zaplanować płeć dziecka? - porozmawiaj na forum!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (75)
/2 lata temu
Namowiłyscie mnie ,a własciwe ja przekonałam mojego męza do przyjmowania ManForte. Po prostu nadchodzi taki czas zeby wreszcie i oni nam w tych staraniach pomogli.
/4 lata temu
Witam ,jestem po raz pierwszy na tej stronie nie wiem czy dobrze umieściłam post mam pytanie czy ktoś mógłby mi pomóc lub udzielić odpowiedzi .A wiec staram sie o zajście w ciąże to by była moja 3 okres miałam 14/12.2013 w tym mies dostałam w 30dc współżyłam z mężem w dniach :26,27,28,29 grudnia w dniu 28/12 miałam straszne pobolewania podbrzusza praktycznie cały dzień mnie pobolewał czasami czułam jak na przemian jajniki z tego co wiem to była to owulacja czy jest jakaś szansa ze zaszłam w ciążę .Prosze o odpowiedź
/5 lat temu
na pewno dobrze wiedzieć, jak można zwiększyć swoje szanse na to, żeby zajść w ciążę, a wiedza na temat płodnych dni na pewno jest jedną z podstawowych. Tylko niestety jest też tak, że się staramy i staramy i nic, po dłuższym czasie takich starań postanowiliśmy z mężem pójść do Invimedu, sprawdzić, czy, aby wszystko jest w porządku, bo jednak taki brak efektów w pewnym czasie bywa niepokojący.
POKAŻ KOMENTARZE (72)