Czy to kolka nerkowa?

Jestem w 28. tygodniu ciąży i dziś w nocy obudził mnie ból w dole brzucha po prawej stronie i promieniował aż na plecy. To było takie kłucie, które powtarzało się co 10 sekund i trwało 3-4 sekundy.
/ 29.04.2011 05:04

Czy to kolka nerkowa?

Jestem w 28. tygodniu ciąży i dziś w nocy obudził mnie ból w dole brzucha po prawej stronie i promieniował aż na plecy. To było takie kłucie, które powtarzało się co 10 sekund i trwało 3-4 sekundy. I tak było przez dobre pół godziny. A rano gdy poszłam do toalety to mój mocz miał różowe zabarwienie. Poprzedniego dnia byłam na teście glukozy. Czy to może mieć jakiś związek?

Emifa2

Myślę, że nie ma to związku z wykonaniem testu obciążenia glukozą. Bóle brzucha o charakterze skurczowym promieniujące do krocza oraz bóle w okolicy lędźwiowej mogą oznaczać kolkę nerkową. Czasami towarzyszy jej krwiomocz. Mocz ma barwę różową wówczas gdy nerki przepuszczają białko i cząsteczki czerwonych krwinek do moczu. Tak może dziać się gdy nerki są zaatakowane przez zarazki. Z tym problemem powinna pani jak najszybciej zgłosić się do ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)