Czy to jest ciąża?

Witam. Mam 23 lata. Nie mam mdłości, miesiączkę miałam normalnie. Od 8 grudnia odczuwam coś dziwnego w brzuchu. Coś mi się przelewa, burczy itp. Czasami odczuwam jakby coś mi siedziało w brzuchu, ale to jest odczucie przy pępku i od pępka w górę. Stosunek był z prezerwatywą, nie biorę tabletek antykoncepcyjnych.
/ 27.01.2009 12:25
Czy to jest ciąża?

Witam. Mam 23 lata. Nie mam mdłości, miesiączkę miałam normalnie. Od 8 grudnia odczuwam coś dziwnego w brzuchu. Coś mi się przelewa, burczy itp. Czasami odczuwam jakby coś mi siedziało w brzuchu, ale to jest odczucie przy pępku i od pępka w górę. Stosunek był z prezerwatywą, nie biorę tabletek antykoncepcyjnych. Czy możliwe, że to drugi miesiąc ciąży, a może to strach przed ciążą?

Ania

Może to strach przed ciążą lub jakieś inne schorzenie związane z przewodem pokarmowym. Proszę zaobserwować, kiedy te objawy się pojawiają czy np. po jedzeniu, czy nie ma pani zgagi, wzdęć itd. jeśli by tak było to należy udać się do lekarza ogólnego. Myślę, że to nie ciąża - ale może pani wykonać test dla swojego spokoju.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna