POLECAMY

Czy to ciąża?

Witam, mam pytanie: nie jestem pewna, czy jestem w ciąży. Ostatni okres miałam 5 grudnia, następny spóźnia się już 2 tygodnie. Regularnie współżyję z mężem, zrobiłam 3 dni temu test, wyszedł pozytywny.
Czy to ciąża?

Witam, mam pytanie: nie jestem pewna, czy jestem w ciąży. Ostatni okres miałam 5 grudnia, następny spóźnia się już 2 tygodnie. Regularnie współżyję z mężem, zrobiłam 3 dni temu test, wyszedł pozytywny. 2 dni temu byłam u lekarza i podczas zwykłego badania powiedział, że nie jestem w ciąży. Dzisiaj powtórzyłam test i jest pozytywny. Czy to ciąża? Jakie badania powinnam jeszcze zrobić?

Ania

Nie jestem mądrzejsza od lekarza - bo jestem tylko położną, ale coś dziwnego. Skoro dwa testy wykazały wynik pozytywny, miesiączki nadal nie ma? To może zmienić lekarza? Bardzo rzadko zdarza się, że test da wynik pozytywny, gdy nie ma ciąży, ale już dwa razy to już chyba nigdy tak się nie zdarza. Aby potwierdzić ciążę, proszę wykonać badanie hCG z krwi (w laboratorium - albo odpłatnie albo może lekarz da pani skierowanie to wtedy nieodpłatnie). Proszę napisać co się okazało.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/9 lat temu
po jakim czasie mogę stwierdzić ze jestem w ciąży?jestem 4 dni po stosunku który skończył się we mnie, to były dni płodne miedzy 12 a 14 dniem cyklu, od w wczoraj mam śluz na bieliźnie co to oznacza?a brzuch mnie boli jak bym miała mieć okres, a spodziewam się dopiero 25, bo mam regularny okres. powiedzcie co oznacza ten śluz, to ze nie zostałam zapłodniona?
/9 lat temu
witam boli mnie głowa, nie mogę spać, ostatni okres( ponad 3 tyg temu miałam normalnie), czuję jakby w brzuchu coś mi się ruszało, rozpierało, może to ruchy jelit nie wiem, mam bóle krzyża, bolą mnie uda i łydki, jestem zmęczona i ciągle mi się ziewa.dochodzi do tego częste oddawanie moczu (po 30 min znowu chce mi się siku) i biaława wydzielina z pochwy, o normalnym zapachu ładognym, czy to ciąża?dodam że kochałam się zhcłopakiem jakoś miesiąc temu bez zabezpieczenia. Monika
/10 lat temu
Witam. Mam pewnien problem. Spuznia mi sie okres juz 2 tygodnie, zrobilam test i wyszedl pozytywnie. Natomiast nie mam zadnych objaw ciazy... Mam 19 lat, choruje na tarczyce, mam bole brzucha i jajnikow tak jak jest przy miesiaczce no i mam obfite uplawy. Co o Tym sądzić? Nie byłam jeszcze u lekarza,zamierzam isc w poniedzialek. Prosze o pomoc