Czy farbować włosy w ciąży fot. Fotolia

Czy farbować włosy w ciąży

Zastanawiałaś się, czy to nie zaszkodzi dziecku? Sprawdź!
Milena Oszczepalińska / 19.11.2015 10:19
Czy farbować włosy w ciąży fot. Fotolia

Od lat farbujesz włosy, ale teraz, gdy jesteś w ciąży, zastanawiasz się, czy farba nie zaszkodzi płodowi. Faktycznie od czasu do czasu słyszy się opinie na temat tego, że farbowanie włosów w ciąży nie jest wskazane. Jaka jest prawda, czy wolno farbować włosy w ciąży, czy jest to zakazane? Sprawdź!

Czy farbować włosy w ciąży?

Przeciwnicy farbowania włosów w ciąży uważają, że składniki chemiczne zawarte w farbie są szkodliwe dla rozwijającego się płodu. Warto jednak zauważyć, że chemia zawarta jest także w innych preparatach kosmetycznych, które nakładamy na skórę. Nie powinnaś zatem obawiać się, że przez farbowanie włosów, zaszkodzisz dziecku.

Co robić, aby dziecko było bezpieczne?

Większość narządów u dziecka wykształca się w pierwszym trymestrze ciąży. Po tym czasie ma już ono wszystkie najważniejsze narządy. Jeśli zatem szczególnie obawiasz się o jego zdrowie, możesz zrezygnować z farbowania włosów do 12. tygodnia ciąży. Później raczej nie powinno być ku temu żadnych przeszkód.

Zauważ też, że obecnie na rynku jest wiele rodzajów farb i kremów koloryzujących. Możesz zatem w ciąży postawić na te mniej inwazyjne, np. na żele lub spraye koloryzujące. Co prawda nie nadadzą ci tak trwałego i jednolitego koloru, jak stała farba, ale będą całkowicie bezpieczne.

Sprawdź też inne porady dla ciężarnych:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)