POLECAMY

Czesław, Czesława

Imię słowiańskie; oznacza człowieka szanującego sławę, dbającego o cześć. Używane jest praktycznie tylko w Polsce, podobnie jak żeński odpowiednik, czyli Czesława.
Czesław, Czesława

Imieniny obchodzi 12 stycznia (ten jeden dzień razem z Czesławą), a także 19 i 20 kwietnia, 20 lipca i 20 września. Najbardziej znanym współczesnym - niestety już świętej pamięci - Czesławem niezmiennie pozostaje artysta, który uważał, że "dziwny jest ten świat". Jeśli zaś chodzi o Czesławę, zdrobniale nazywaną Czesią, to pewnie wszyscy wiedzą, że ona jest z klanu...

Osoby o tych imionach uchodzą za niepoprawnych optymistów. Prawie zawsze są w świetnych nastrojach i nawet przeciwności losu nie wpędzają ich w melancholię.

Wkrótce niejeden Czesław i niejedna Czesława mogą radykalnie zmodyfikować swoje poglądy na różne sprawy. Na przykład w najbliższych wyborach zagłosują zupełnie inaczej, niż głosowali do tej pory. Niewykluczone, że pewien procent osób o tych imionach zmieni religię, natomiast dotychczasowi ateiści zaczną gorliwie praktykować.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)