POLECAMY

Lista obowiązków przyszłej mamy: drugi trymestr

Nie wiesz, o czym powinnaś pamiętać w drugim trymestrze ciąży? Przeczytaj nasze podpowiedzi!
Lista obowiązków przyszłej mamy: drugi trymestr fot. Fotolia

1. Zacznij kupować ciążowe ubrania

Wystarczy jednak zaledwie kilka podstawowych rzeczy: spodnie (najlepiej z elastyczną wstawką na brzuszek) i wygodna sukienka, ze 2 topy, wygodne buty w większym rozmiarze. Pamiętaj o dobrym biustonoszu – to dzięki niemu twoje piersi przetrwają ciążę w dobrej formie.

2. Idź na urlop

Drugi trymestr to najlepszy moment na urlop i podróż – nie masz już uprzykrzających życie mdłości, a brzuszek nie jest jeszcze zbyt wielki. Skorzystaj z tego! Oczywiście pod warunkiem, że twój lekarz nie widzi przeciwwskazań.

3. Zacznij myśleć o porodzie

Nie wiesz, który szpital jest najlepszy? Popytaj inne mamy, sprawdź rankingi porodówek, przejrzyj listy dyskusyjne dotyczące ciąży i porodu. Chociaż na ogół zdania są podzielone, to powtarzające się opinie warto brać pod uwagę.

4. Porozmawiaj z tatą dziecka o rodzinnym porodzie

Wspólne oczekiwanie na przyjście na świat dziecka to naprawdę fantastyczne rozwiązanie, ale pod warunkiem że... oboje tego chcecie - nie naciskaj na partnera, jeśli nie do końca jest przekonany o swoich chęciach. Jeśli jednak tego chce sprawdź, czy w placówce, którą wybrałaś, jest sala porodów rodzinnych oraz czy za taki poród trzeba płacić (niestety, wciąż to się jeszcze zdarza...).

napisane na podstawie tekstu autorstwa Łucji Tolak/Będę mamą
Tagi: ciąża
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)