POLECAMY

To musisz wiedzieć! Poznaj objawy ciąży urojonej

Zastanawiasz się, jakie są jej symptomy? Oto skarbnica wiedzy na temat ciąży urojonej, która może wystąpić u każdej z nas!
To musisz wiedzieć! Poznaj objawy ciąży urojonej fot. Fotolia

Czym jest ciąża urojona?

Urojona ciąża to zaburzenie psychicznie, które głównie dotyka kobiety cierpiące na bezpłodność, mające problem z zajściem w ciążę lub te, które doświadczają ogromnego lęku na myśl o zapłodnieniu. W wyniku owych zaburzeń, u kobiet pojawiają się objawy ciąży, takie jak zatrzymanie miesiączki, zwiększenie obwodu brzucha lub bolesność piersi. Taki stan (również leczony) może utrzymywać się przez okres 5 miesięcy, a nawet dłużej.

Objawy ciąży urojonej

Najczęstszymi objawami urojonej ciąży są:
  • zanik miesiączki
  • obrzęk piersi
  • przyrost wagi
  • nudności, wymioty
  • wrażliwość na zapachy
W przypadku urojonej ciąży, także test ciążowy nie jest wiarygodnym źródłem wiedzy o stanie kobiety. Dlaczego? Bowiem na skutek wydzielania hormonu ciążowego (hCG), może wskazywać wynik pozytywny.

Jak leczyć urojoną ciążę?

Leczenie ciąży urojonej to dość trudne zadanie, do którego potrzebne jest zaangażowanie psychologa, ginekologa oraz samej pacjentki. Chora kobieta przez cały okres trwania terapii musi przyjmować odpowiednie leki oraz brać udział w spotkaniach z zakresu psychoterapii.

Dowiedz się więcej:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)