POLECAMY

Ciąża tuż po miesiączce?

Czy dzień po okresie można być w ciąży?
Ciąża tuż po miesiączce?

Czy dzień po okresie można być w ciąży? Zaznaczam, że miesiączki mam nieregularne.

 


 
 
Beata

Współżyjąc w pierwszy dzień po zakończeniu krwawienia miesiączkowego, może dojść do zapłodnienia. Ma to związek też z długością cyklu i czasem trwania miesiączki, bo jeśli np. cykl ma 28 dni, to okres płodny wypada od 10-18 dnia cyklu, a miesiączka trwa np. 4 dni, to pierwszy dzień po miesiączce jest dniem niepłodnym. Natomiast gdy np. miesiączka trwa 9 dni (w cyklu 28-dniowym), to pierwszy dzień po miesiączce jest już dniem płodnym.

Czytaj też: 5 największych mitów o kobiecym cykluPozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (20)
/2 lata temu
Witam. Mam problem ponieważ.. Mam nie regularne miesiączki czasami 25 dni lub nawet nie mam przez dwa miesiące. chodzi mi o to ostatnio kochałam się z chłopakiem jeden dzień po. Ostatnia miesiączka trwa 4 dni. Czy mogę być w ciąży?
/2 lata temu
Mam nieregularne miesiaczki czasami co 28 dni zasami nawt 36 dni, 26marca skonczyl mi sie okres, a dzis (30marzec)kochalam sie z chlopakiem bez zabezpieczenia, czy moge zajsc w ciaze?
/2 lata temu
Witam Cię ja jestem w ciąży zaszłam w ciąże w ten sposób. Okres miałam 29.02. skończył mi się 03,03 i zaraz po nim czyli w czternasty dzień licząc od pierwszego dnia okresu doszło do zapłodnienia:)
POKAŻ KOMENTARZE (17)