Ciąża - siódmy miesiąc

Zaczyna się trzeci trymestr ciąży. Coraz częściej myśli wybiegają do dnia porodu... Dziecko jest już właściwie w pełni ukształtowane i teraz będzie tylko "nabierać ciała". W tym miesiącu następuje intensywny rozwój mózgu.

Zaczyna się trzeci trymestr ciąży. Coraz częściej myśli wybiegają do dnia porodu. Wiele kobiet nie może się już doczekac rozwiązania, marzą, aby znów poczuć się leeko...

Dziecko jest już właściwie w pełni ukształtowane i teraz będzie tylko "nabierać ciała". W tym miesiącu następuje intensywny rozwój mózgu. Skóra dziecka jest czerwona, pomarszczona. Pod koniec miesiąca kształtują się ostatecznie płuca. Dziecko w pełni już otwiera oczy, może rozglądać się na boki, w górę i dół, a dookoła siebie widzi przyjemny, pomarańczowobrązowy półmrok, taki, jaki panuje wieczorem w pokoju oświetlonym małą lampką. Na tym etapie dzieci śnią. Jest to tzw. faza REM, okres marzeń sennych.

Dno macicy znajduje się 3 cm powyżej pępka, co może być przyczyna braku oddechu u kobiety. W jamie brzusznej robi się coraz ciaśniej, co może być przyczyną zgagi. Najbardziej dokuczliwy może być ucisk macicy na pęcherz moczowy. Kobieta częściej chodzi do toalety, a pragnienie tej wizyty może być rzeczywiście dość gwałtowne. Może zdarzyć się również, że przy wysiłku albo czynnościach, które wywołują nagłe napięcie mięśni brzucha (kichanie, kaszel, śmiech) na bieliźnie powstanie plama moczu. To zdarza się wielu kobietom w zaawansowanej ciąży i po porodzie. Pod koniec ciąży większość kobiet dręczą także hemoroidy. Może okazać się, że piersi już niedługo zaczną produkować siarę - pierwszy pokarm, tak cenny dla dziecka tuż po urodzeniu.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat rozwoju ciąży w tym okresie, czytaj o:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/7 lat temu
jestem w ciąży i chce usunąć czy to możliwe
/7 lat temu
można ale nie bo jest to karane
/6 lat temu
Jejku chcesz zabic dziecko!!!!nie usuwa sie ciazy w tym miesiacu!chyba ze sa nieprawidłowosci!oddaj dziecko po urodzeniu jak nie chcesz malenstwa!
POKAŻ KOMENTARZE (9)