POLECAMY

Ciąża przy negatywnym wyniku testu?

Do tej pory miałam w miarę regularne miesiączki co 25-27 dni.
Ciąża przy negatywnym wyniku testu?

Do tej pory miałam w miarę regularne miesiączki co 25-27 dni. Ostatnią miesiączkę miałam 16 stycznia i od tej pory cisza. Teoretycznie powinnam dostać okres ok. 11 lutego. Dalej nie dostałam - to już tyle dni opóźnienia. Do tej pory takie sytuacje mi się nie zdarzały. Zrobiłam 2 testy i wynik był negatywny. Czy mogę mieć pewność, że nie jestem w ciąży? Dodam, że nie mam żadnych objawów ciążowych, chociaż jak byłam w ciąży z synkiem również ich nie miałam. Z tego co słyszałam, testy dość często dają mylne wyniki. Może powinnam wykonać beta Hcg krwi?

Ewcia
Myślę, że takiej pewności pani nie może mieć do czasu, gdy ginekolog nie wykona badania lub nie wystąpi miesiączka. Test ciążowy generalnie wykrywa ciążę w dniu spodziewanej miesiączki jednak nie zawsze w praktyce tak jest. Czasami test nie wykrywa ciąży z powodu niskiego poziomu Hcg w moczu. Oczywiście może pani wykonać badanie Hcg z krwi. Badanie Hcg z krwi daje 100% wynik pozytywny już siedem dni po zapłodnieniu.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 lat temu
Wiatm Wczoraj wieczorem, 3 dni przed terminem spodziewanej miesiączki, zrobiłam sobie test i wynik był negatywny. Ale ja cały czas dziwnie się czuję, jestem senna, boli mnie brzuch i mam podwyższoną temperaturę. Czy wynik testu może się mylić?
/8 lat temu
Mam już odpowiedź na nurtujące mnie pytania. Badanie HCG wykazało wczesną ciążę, jednak nie było mi dane długo się nią cieszyć. Kolejne wykazało znaczy spadek beta HCG, no a usg potwierdziło moje złe przeczucia - obumarcie ciąży. Tak więc test z moczu nie wykazał ciąży, bo pewnie była za słaba :-( A tak się cieszyłam na to maleństwo :-(