Ciąża przy biurku fot. Edipresse

Ciąża przy biurku

Jeśli jesteś w ciąży i dobrze się czujesz, nie musisz rezygnować z pracy. Pamiętaj jednak o przestrzeganiu kilku prostych zasad.
/ 20.06.2018 16:56
Ciąża przy biurku fot. Edipresse

Spędzanie wielu godzin za biurkiem może mieć wpływ na twoje zdrowie. Oto rady, by nie wpłynęło ono źle na ciebie i twoje dziecko...

Zasada nr 1

Staraj się pracować nie więcej, niż 4 godziny dziennie przy komputerze. Monitor ustaw na wprost, abyś mogła patrzeć bez skręcania tułowia, a pomoce biurowe ułóż tak, by sięgając po nie nie przyciskać brzucha do krawędzi biurka.

Zasada nr 2

Stopy opieraj na specjalnym podnóżku, a gdy tylko możesz, podnoś je wyżej np. na krzesło obok (podczas ciąży nogi i kostki często puchną).

Zasada nr 3

Wykorzystaj każdą okazję do ruchu: zamiast dzwonić do koleżanki w pokoju obok, przejdź się tam.

Zasada nr 4

Jeśli jesteś zatrudniona na umowę o pracę, masz prawo do wolnych godzin w celu wykonania badań prenatalnych, na przykład USG czy testu z krwi (potrzebujesz skierowanie od lekarza prowadzącego). Czas zwolnienia obejmuje zarówno samo przeprowadzenie badań lekarskich, jak i dojazd tam i z powrotem.

Uwaga! Wszystkie przysługujące ci podczas ciąży przywileje znajdziesz w Kodeksie Pracy. Korzystaj z nich w trosce o zdrowie swoje i dziecka.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)