Ciąża po odstawieniu antykoncepcji

Brałam tabletki antykoncepcyjne przez 2,5 roku. 22. kwietnia miałam początek cyklu miesiączkowego do 25. kwietnia.
/ 14.05.2010 22:29
Ciąża po odstawieniu antykoncepcji

Brałam tabletki antykoncepcyjne przez 2,5 roku. 22. kwietnia miałam początek cyklu miesiączkowego do 25. kwietnia. Na następny dzień po cyklu powinnam zacząć brać je ponownie, ale stwierdziliśmy z moim partnerem, że już czas na ciążę :-). Mianowicie 9. maja współżyliśmy bez żadnych zabezpieczeń. Czy istnieje zagrożenie ciąży (czy dziecko będzie
zdrowe),gdyż przez długi czas brałam te tabletki - gdzieś kiedyś czytałam, że należy zrobić przerwę przez minimum sześć miesięcy bo niby tyle organizm potrzebuje czasu na oczyszczenie się......boję się, ale trudno już za późno......dziękuję za odpowiedź i ślę pozdrowienia z Majorki, gdzie mieszkam.


Aleksandra
Po pierwsze dni od 22.04. do 25.25.04 były to dni krwawienia z odstawienia. Nie była to miesiączka. Owszem prawda jest to, że powinno się odczekać kilka cykli po zakończeniu antykoncepcji a przynajmniej chociaż jeden (od powrotu miesiączki). Sama pani odpowiedziała sobie na swoje pytanie-„ boję się, ale trudno już za późno”. Nie do końca tak jest, ponieważ nic nie wspomina pani o potwierdzeniu ciąży np. przez test ciążowy. Jeśli okaże się, że nie jest pani w ciąży to proszę odczekać kilka cykli i zacząć przyjmować kwas foliowy. Proszę przeczytać odpowiedź na podobne pytanie:

https://polki.pl/we-dwoje/zakonczenie;antykoncepcji;i;proba;poczecia,artykul,18721.html

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna