Ciąża - pierwszy miesiąc

Na tym etapie został połączony materiał genetyczny matki i ojca i wiadomo już jaki kolor oczu czy włosów będzie miał maluszek. Dwudziestego pierwszego dnia od poczęcia zaczyna bić mu serduszko. Jego komórki grupują się. Z tych grup komórek powstaną poszczególne części ciała dziecka.
/ 13.08.2006 23:50

W ten sposób powstało nowe życie... Rozpoczyna się piękny okres dla kobiety. Okres oczekiwań i przygotowań.

ciąża - pierwszy miesiącNa tym etapie został połączony materiał genetyczny matki i ojca i wiadomo już jaki kolor oczu czy włosów będzie miał maluszek. Dwudziestego pierwszego dnia od poczęcia zaczyna bić mu serduszko. Jego komórki grupują się. Z tych grup komórek powstaną poszczególne części ciała dziecka.

Jeszcze teraz kobieta nie czuje, że nosi w sobie maleńką istotkę. Ale już teraz może przypuszczać, gdyż pojawić się mogą następujące objawy:

  • brak miesiączki, (choć czasem zdarza się, że do 3 miesiąca może pojawić się niewielkie plamienie),
  • częste oddawanie moczu,
  • nudności, wymioty, ślinotoki,
  • wzrost ub spadek łaknienia,
  • zgaga, wzdęcia, niestrawność,
  • zaparcia
  • zachcianki,
  • ból, mrowienie, tkliwość piersi,
  • zmiany nastroju
  • zmęczenie

Wzystkie te objawy są całkowicie normalne. Zmiany zachodzące w organizmie są konieczne, aby twoje ciało i umysł były w stanie otoczyć prawidłową opieką rozwijające się nowe życie.
Odkrycie, że dziecko jest już z nami to wspaniała chwila. Rozpoczyna się czas oczekiwania, nadziei, ale głównie czas ogromnych zmian.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat rozwoju ciąży w tym okresie, czytaj o:

lub 1. miesiącu ciąży.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (109)
/31.10.2009 14:24
hej . jestem w 1 albo w 2 miesiacu ciazy... mam dopiero 15 lat i moja mama nie zgadza sie na usuniecia dziecka , a nie chce zeby moj tata sie o tym wszystkim dowiedzial... musze sie kryc... jestem za granica niedlugo mam egzaminy, jak ich teraz nie zdam to juz potem nie bede miala okazji. bede bez pracy. ;( martwie sie , nie wiem co robic ... a do szkoly z brzuchem nie moge chodzic... na dodatek zle sie czuje... pomozcie prosze o porady...
/01.12.2009 19:02
jestes jeszcze bardzo młoda, ale skoro ak juz sie stało to trudno dziecko to dar od boga i trzeba go pzyją to ie jego wina ze rodzice byli nieodpowiedzialni.Musisz ponieść konsekwencje.Przyznaj sie ojcu na początku będzie ci ciężko ale potem to juz tylko z górki.Zycze powodzenia i duzooo cierpliwości i wytrwałośc.
/05.03.2015 12:48
to po jakiego uprawiasz sex jak nie masz pojecia jakie on nuesie konsekwencje ze soba
POKAŻ KOMENTARZE (106)