Ciąża czy złudzenie?

6 stycznia miałam ostatnią miesiączkę. 2 tygodnie po spóźnieniu się miesiączki zrobiłam test okazał się negatywny. Dodam, że mam nieregularne miesiączki czasem różnica jest od tygodnia do dwóch.
/ 27.11.2007 22:32

Ciąża czy złudzenie?

6 stycznia miałam ostatnią miesiączkę. 2 tygodnie po spóźnieniu się miesiączki zrobiłam test okazał się negatywny. Dodam, że mam nieregularne miesiączki czasem różnica jest od tygodnia do dwóch. W zeszłym tygodniu zrobiłam kolejny test z porannego moczu i pojawiła się tylko jedna kreseczka. Dziś jest 29 marzec a ja nadal nie mam miesiączki. Czasem pobolewa mnie troszkę podbrzusze a poza tym czuję się normalnie. Czy możliwe jest abym była w ciąży? Testy mogły być zrobione za szybko? Jakie badania i gdzie powinnam wykonać. Staram się z mężem o dzidziusia już ok. 2 lat i nic. Pierwszą ciążę poroniłam w 11 tygodniu ciąży.

Agnieszka

Można mysleć, że test wykonany dwa tygodnie po opóźnieniu miesiączki (w pani przypadku) był wykonany za wcześnie. Ale co z tym wykonanym tydzień temu? Biorąc pod uwagę ostatnią miesiączkę byłaby to 12 tygodniowa ciąża. Taką ciążę test powinien wykryć bez problemu. Może pani wykonać badanie poziomu Hcg we krwi (w laboratorium-pobranie krwi z żyły)-wykluczy lub potwierdzi ciążę. Koniecznie powinna pani udać się do ginekologa. Życzę spełnienia pani pragnienia o maleństwie.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)