Ciąża a chore zęby

Jestem w 13. tygodniu ciąży. Znalazłam niepokojące informacje na temat chorych zębów i nieprzyjemnych skutków podczas ciąży. Nigdy nie bolały mnie zęby, nie odczuwam dyskomfortu żadnego ale mam parę ubytków tj. dwa ząbki do leczenia, jeden połamany i chyba do wyrwania, zepsuty od kilku lat.
/ 18.10.2007 06:38

Ciąża a chore zęby

Jestem w 13. tygodniu ciąży. Znalazłam niepokojące informacje na temat chorych zębów i nieprzyjemnych skutków podczas ciąży. Nigdy nie bolały mnie zęby, nie odczuwam dyskomfortu żadnego ale mam parę ubytków tj. dwa ząbki do leczenia, jeden połamany i chyba do wyrwania, zepsuty od kilku lat. Dodatkowo wychodzą mi 8ki i czasami mam problemy z dziąsłami przez te właśnie 8ki. Nie planowałam wizyty u dentysty ponieważ panicznie boję się i jak powyżej napisałam nie odczuwam dyskomfortu. Czy wizyta będzie konieczna i co może grozić mi i dziecku?

Agnes

Oczywiście wizyta u stomatologa jest konieczna. Jak już pani się dowiedziała o nieprzyjemnych skutkach z powodu chorych zębów w ciąży to tym bardziej powinna pani udać się do lekarza po to by uniknąć tych skutków. Proszę nie sugerować się tym, że nie odczuwa pani dyskomfortu ale tym, że choroby dziąseł kilkakrotnie zwiększają ryzyko przedwczesnego porodu lub niskiej wagi urodzeniowej dziecka. W ciąży wolno stosować znieczulenie przy leczeniu zębów (niektórzy stomatolodzy nie zalecają stosowania znieczulenia do 12 tygodnia ciąży jeśli nie ma takiej konieczności). Leczenie nie zagraża ani mamie ani dziecku. Proszę poinformować stomatologa o tym, że jest pani w ciąży.

Zobacz:

Leczenie zębów w czasie ciąży,

Leczenie zębów w ciąży

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)