POLECAMY

Brunatny śluz

Jestem w 9 tyg ciąży. Prawie od samego początku mam delikatne bóle brzucha.
Brunatny śluz

Jestem w 9 tygodniu  ciąży. Prawie od samego początku mam delikatne bóle brzucha. Na ostatniej wizycie u ginekologa podczas brania wymazu pani doktor zauważyła, że mam lekko brązowy śluz. Zapisała mi luteinę. Ani wcześniej ani teraz nie mam żadnych niepokojących upławów. Ale martwi mnie co to mogło oznaczać? I czy powinnam się martwić? Teraz za każdym razem jak brzuch mnie zaboli denerwuję się. Powiem jeszcze, że to moja druga ciąża. Wtedy koło 6 miesiąca zaczęłam plamić, brałam leki, a i tak urodziłam 4 tygodnie przed terminem. Na szczęście synuś był i jest zdrowy i ma już 3 latka...

Monika
Proszę się nie zamartwiać. Najważniejsze, że teraz nie występuje u pani żadne plamienie. Proszę przyjmować luteinę zgodnie z zaleceniem ginekologa. Luteina to lek, który ma strzec ciążę. Gdyby bóle brzucha nasilały się, proszę nie zwlekać z wizytą u ginekologa. Jeśli ginekolog wykonywała badanie usg i nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości np. krwiak pozałożyskowy, proszę się nie martwić. Warto pamiętać o tym, aby ograniczyć dźwiganie i często odpoczywać (profilaktycznie).

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/9 lat temu
A ja z tą luteiną zastanowiłabym się,z tego co wiem jest przepisywana przy opóznionych miesiączkach i jest to lek wczesnoporony.
/7 lat temu
jaki wczesnoporonny????? Luteina nie jest lekiem wczesnoporonnym- przeczytaj ulotkę a potem strasz kobiety
/9 lat temu
Wiatam od wczoraj mam delikate plmienie widoczne na papierze toaletowy i na wkladce. Jestem przed okresem , ale dodam ze nigdy nie mialam takich objawów nadchodzacej miesiaczki. Mam podejzenie ze moge byc w ciazy bo wpołrzylam z partnerem w dni plodne.Dodam ze przez ostatni tydzien bylam pzreziebiona, moze to jest przyczyna tych delikatnych plamien. Prosze o porade.. Dziekuje:)