Brązowe plamienie we wczesnej ciąży

Wczoraj byłam na wizycie u lekarza ginekologa. Pani doktor stwierdziła, że jestem w ciąży (4-5 tydzień), ale w trakcie badania USG nie zobaczyła jeszcze nic.
/ 28.01.2011 09:39

Brązowe plamienie we wczesnej ciąży

Wczoraj byłam na wizycie u lekarza ginekologa. Pani doktor stwierdziła, że jestem w ciąży (4-5 tydzień), ale w trakcie badania USG nie zobaczyła jeszcze nic. Kazała przyjść za tydzień na ponowne USG. Dziś po południu pojawiło się brązowe plamienie. Dodam, że w ubiegłym roku poroniłam w 6-7 tygodniu. Dostałam wczoraj luteinę doustną (2x2), którą wzięłam wczoraj wieczorem i dziś rano. Dostałam również skierowanie na Bhcg - wynik to 55,7. Moje pytanie to: Histeryzować i pędzić do szpitala czy wstrzymać się, powtórzyć jutro rano hormony i dopiero wtedy panikować?

Ka

Z wynikiem badania poziomu Hcg we krwi proponuję udać się do ginekologa. Luteinę proszę przyjmować tak jak lekarz zalecił i absolutnie nie wolno jej odstawić. Każde plamienie w ciąży powinno być skonsultowane z ginekologiem. Tym bardziej w pani przypadku w związku z poprzednim poronieniem. Aby okreslić przyrost Bhcg najlepiej powtórzyć badanie po 48 godzinach (najwcześniej).

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)