Brązowe plamienie-czyżby ciąża?

Już od dawna staramy się o dzidziusia. Trzy lata temu poroniłam i od tamtej chwili nie mogę zajść w ciążę. Ostatnią miesiączkę miałam 13.04.2010.
/ 16.08.2017 15:27
Brązowe plamienie-czyżby ciąża?

Już od dawna staramy się o dzidziusia. Trzy lata temu poroniłam i od tamtej chwili nie mogę zajść w ciążę. Ostatnią miesiączkę miałam 13.04.2010. W czerwcu miałam dwa dni brązowe plamienie potem ono zanikło i po stosunku znów było przez chwilkę, ale miesiączki nie mam do dnia dzisiejszego. Mam nabrzmiałe piersi i odczuwam chwilami ból w podbrzuszu. Robiłam test tydzień temu i był negatywny. Czy jest możliwe, że jestem w ciąży? Czytałam, że takie plamienia podobne do miesiączki są możliwe w ciąży.

Agusia

Nie chciałabym odbierać pani nadziei, ale biorąc pod uwagę datę ostatniej miesiączki byłaby to około 9-10-tygodniowa ciąża. Raczej mało prawdopodobne jest by test ciążowy nie wykrył takiej ciąży. Ale zawsze gdy podejrzewa się ciążę a występuje plamienie, kobieta powinna skonsultować się z ginekologiem (w czerwcu plamienie).

Różne są przyczyny plamienia po stosunku np. obecność nadżerki. Według mnie powinna pani udać się do ginekologa specjalisty na badanie. To spotkanie rozwieje wszelkie wątpliwości- co do obecności ciąży czy działań, jakie należy podjąć w celu zajścia w ciążę. Trzyletnie próby poczęcia to długi czas. Dlatego może okazać się, że konieczne są specjalistyczne badania w kierunku wtórnej niepłodności.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Trojan, położna

Chcesz obliczyć, w którym tygodniu ciąży jesteś? Wykorzystaj nasz kalkulator ciąży!

Redakcja poleca

REKLAMA