Brązowa wydzielina pochwowa

Moja żona jest w 11. tygodniu ciąży. Już byliśmy na wizycie u ginekologa i poprzez badanie usg dowiedzieliśmy się, że dzidziuś jest zdrowy.

Brązowa wydzielina pochwowa

Moja żona jest w 11. tygodniu ciąży. Już byliśmy na wizycie u ginekologa i poprzez badanie usg dowiedzieliśmy się, że dzidziuś jest zdrowy. Dobrze się rozwija. Jednak dzisiaj podczas oddawania moczu moja żona zaobserwowała jakąś brązową wydzielinę na papierze. Nie towarzyszą jej przy tym żadne bóle. Kolejną wizytę ma za dwa tygodnie. To będzie pierwsze nasze dziecko więc się bardzo martwimy. Co robić i co to może być?

Adrian

Każda tego typu sytuacja musi być skonsultowana z ginekologiem. Czasami plamienie pojawia się po badaniu tzw. plamienie kontaktowe. Z reguły nie oznacza niczego groźnego. Jednak również wymaga ono badania kontrolnego. Brązowe plamienie w ciąży może być wynikiem niedoboru progesteronu, który jest tzw. strażnikiem ciąży. Proponuję przyspieszyć wizytę u ginekologa. Proszę zachęcić żonę do częstszego odpoczynku w ciągu dnia. Czasami plamienie jest sygnałem, że czas zwolnić tempo życia. Proszę sprawy nie lekceważyć i udać się do ginekologa gdyż brązowe plamienie może być sygnałem zagrożenia ciąży.

Zobacz:

Plamienie w I trymestrze,

Plamienie w ciąży.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)