Bóle pleców-sygnał zagrożenia czy normalność?

Jestem w ciąży. Mam bóle w plecach i strasznie boli mnie brzuch jakbym miała kolkę.

Bóle pleców- sygnał zagrożenia czy normalność?

Jestem w ciąży. Mam bóle w plecach i strasznie boli mnie brzuch jakbym miała kolkę. Czy tak ma być?

Monika

Trudno udzielić odpowiedzi na Pani pytanie, ponieważ nie podała Pani wielu informacji np. okresu trwania ciąży. Przyczyn bólu pleców w okresie ciąży może być kilka. Bóle pleców mogą nasilać się w miarę rozwoju ciąży, ponieważ ciężarna chodzi pochylona do tyłu by równoważyć ciężar brzucha. Wówczas mięśnie, które utrzymują prawidłową postawę są osłabione. Tego rodzaju ból najczęściej jest wzdłuż linii kręgosłupa i może sięgać aż do odcinka lędźwiowego kręgosłupa.
Ciągły ból pleców, uczucie jakby płód uciskał na kanał rodny, bóle brzucha czy skurcze (przypominające te miesiączkowe) świadczą o zagrożeniu porodem przedwczesnym. W przypadku wczesnej ciąży bóle podbrzusza tak jak na miesiączkę mogą świadczyć o zagrożeniu ciąży. Takie objawy zawsze należy zgłosić lekarzowi.

Zobacz:

Bóle pleców u ciężarnej,

Bóle pleców

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
Mam 20 lat i jestem w 8. tygodniu ciąży (jest to moja pierwsza ciąża). Od jakiegoś czasu boli mnie brzuch. Zazwyczaj były to bóle jelit (tak mi się przynajmniej wydaje), ale dziś poczułam silne kłucie tuż pod pępkiem, jakby bóle przedmiesiączkowe, ale były one krótkie i bardzo intensywne. Aktualnie mam z nimi spokój, ale boję się, że te kłucia powrócą. Pojutrze mam umówioną wizytę u ginekologa, oczywiście, powiem lekarzowi o tych bólach oraz o moich obawach z nimi związanymi. Mam tylko nadzieję, że mojej dzidzi nic nie zagraża.
/2 lata temu
Te bóle spowodowane są powiększająca się macica