Ból z prawej strony podbrzusza

Jestem w 12. tygodniu ciąży i od wczoraj męczy mnie ból brzucha. Byłam wczoraj u lekarza ale pani doktor powiedziała, że to są skurcze macicy i przepisała mi tabletki rozkurczające.
/ 16.06.2008 21:38

Ból z prawej strony podbrzusza

Jestem w 12. tygodniu ciąży i od wczoraj męczy mnie ból brzucha. Byłam wczoraj u lekarza ale pani doktor powiedziała, że to są skurcze macicy i przepisała mi tabletki rozkurczające. Dodam, że mieszkam w Australii i nie do końca wierzę w australijską medycynę. Wzięłam wczoraj dwie tabletki trochę mi pomogły. Natomiast dzisiaj obudziłam się z bólem z prawej strony podbrzusza. Boli jak się poruszam i próbuję przeciągnąć. Boli również jak dotykam w tym miejscu. Co to może
oznaczać? Czy to może być zapalenie wyrostka? Bardzo proszę o odpowiedź.

Gosia

Jeśli lekarz badając panią nie stwierdził żadnej patologii to chyba należy mu zaufać. Niepokojące byłyby twardnienia brzucha i bóle podbrzusza. Podczas ciąży macica rośnie a to rozciąga podtrzymujące ją więzadła i powoduje ból. Czasami zdarza się zapalenie pęcherzyka żółciowego u ciężarnych- jednak ból jest po prawej stronie brzucha (ale nie podbrzusza) i często towarzyszą temu nudności. Raczej nie jest to zapalenie wyrostka- bowiem objawy tego są gwałtowne i szybko przebiegają. Z reguły występuje temperatura, wstręt do jedzenia, mdłości i wymioty.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/31.10.2011 13:02
ja miałam też takie bóle, lekarz powiedział, że to może być zaplątanie gazów od zaparcia lub coś z nerkami...zalecił morfologię i badanie moczu. Poradziłam sobie tak, że zjadłam trochę kiszonej kapusty jelita zaczęły działać,wydzieliły nowe gazy, a te bóle które miałam minęły bezpowrotnie :)))