Ból kręgosłupa na początku ciąży - zagrożenie?

Jestem w pierwszych tygodniach ciąży (około trzecim) i nie mam zbytnio żadnych objawów, że jestem w ciąży. Jedynie to co, że troszkę mam powiększone piersi. Czy to źle, że brak objawów?
/ 02.08.2007 22:27

Ból kręgosłupa na poczatku ciąży- zagrożenie?

Jestem w pierwszych tygodniach ciąży (około trzecim) i nie mam zbytnio żadnych objawów, że jestem w ciąży. Jedynie to co, że troszkę mam powiększone piersi. Czy to źle, że brak objawów? Niepokoi mnie tylko ból tak jakby w samym środku kręgosłupa, ból pojawia się i znika. Na teście wyszła mi bardzo blada kreseczka. Pracuję w pracy stojącej (sprzedawca po 12h). Czy to dlatego? W marcu miałam pierwsze poronienie. Początek czwartego tygodnia i też miałam ból kręgosłupa.

Magda

Po pierwsze należy powtórzyć test ciążowy. Zażywać kwas foliowy i udać się do ginekologa. Jest troszkę wcześnie na wizytę, ale mam na myśli wizytę pod kątem, że jest pani krótko po poronieniu i może istnieć potrzeba przyjmowania leków chroniących ciążę. Ból kręgosłupa może być spowodowany pozycją stojącą przez długi czas. Ten rodzaj pracy nie jest wskazany dla ciężarnej, zwłaszcza po krótkim czasie od poronienia. Faktem jest też to, że bóle w okolicy krzyżowej łącznie z pobolewaniami w podbrzuszu mogą świadczyć o zagrożeniu poronieniem. Proszę powtórzyć test i udać się do ginekologa. Co do objawów to poranne nudności pojawiają sie około 2-8 tygodni po zapłodnieniu, częste oddawanie moczu dopiero 6-8 tygodni po zapłodnieniu. Poranne nudności nie u każdej kobiety występują.

Serdecznie pozdrawiam

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)