POLECAMY

Ból głowy po znieczuleniu

Spodziewam się 3 dziecka, 3 cesarka. Bardzo mocno czuję ruchy dziecka, jestem w 32 tyg. ciąży, czy to prawda, że w kolejnych ciążach ruchy czuje się mocniej? Boję się kolejnego znieczulenia w kręgosłup, jakoś... przeraża mnie...
Ból głowy po znieczuleniu

Spodziewam się 3 dziecka, 3 cesarka. Bardzo mocno czuję ruchy dziecka, jestem w 32 tyg. ciąży, czy to prawda, że w kolejnych ciążach ruchy czuje się mocniej? Boję się kolejnego znieczulenia w kręgosłup, jakoś... przeraża mnie... czy kłucie kolejny raz w kręgosłup ma szkodliwy wpływ na moje samopoczucie? Odczuwam ciągłe bóle głowy, jak zmiana pogody, byłam u neurologa, miałam rezonans, wszystko OK.

Monika

To właśnie widać temperament pani maluszka. Tak jak różnie zachowują się dzieci, tak różnie zachowują się maluszki tzn. płody. W wyższych tygodniach ruchy płodu mogą być rzadsze, ale są mocniejsze. O obawach przed znieczuleniem proszę porozmawiać z anestezjologiem. Pewnie odpowie na pani pytania. Niektóre matki cierpią na ból głowy po zastosowaniu znieczulenia zewnątrzoponowego. Dzieje się tak, kiedy dojdzie do wycieku płynu rdzeniowego po nakłuciu igłą. Uporczywym bólom głowy można zaradzić, stosując tzw. plomby z krwi, czyli wstrzykując niewielką ilość krwi pobranej z żyły do przestrzeni międzyoponowej w celu zatkania wycieku (to proszę omówić z lekarzem anestezjologiem; ponieważ ja to tylko położna, a o tym sposobie wiem z literatury)

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)