POLECAMY

Bogusław, Bogusława

Imię rdzennie słowiańskie, choć niekiedy nadawane też w innych krajach. W języku niemieckim Bogusław to Gottlieb (Gott - Bóg, lieben - kochać), a w języku angielskim prawie tak, jak u nas - Boguslav.
Bogusław, Bogusława

Nietrudno się domyślić, że imię to oznacza kogoś, kto sławi Boga. W Polsce funkcjonują również jego zmodyfikowane formy: Bogusz, Bohusz i rzadko spotykany Boguta. Odpowiednikiem żeńskim jest Bogusława. Najpopularniejsze zdrobnienie to oczywiście "Boguś", na ogół kojarzone z nieśmiertelnym cytatem: "Co ty wiesz o zabijaniu?"

Imieniny Bogusława przypadają: 20 i 22 marca, 29 kwietnia, 1 lipca, 23 września i 18 grudnia, a Bogusławy: 13 stycznia, 18 kwietnia, 29 maja i 18 grudnia.

Osoby o tych imionach najczęściej są wesołe i towarzyskie. W wielu wypadkach wykazują zdolności pedagogiczne.

Wkrótce nawet najwięksi pesymiści wśród Bogusławów zaczną patrzeć na świat przez różowe okulary. Humor będzie im dopisywał, jak nigdy dotąd; odkryją też u siebie wiele nowych możliwości, o których istnieniu wcześniej nie zdawali sobie sprawy. Bogusławy zachowają raczej umiarkowany optymizm i do wszystkiego podchodzą z trzeźwym dystansem. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)