POLECAMY

Bogdan, Bogna

Imię powszechne w krajach słowiańskich, ale posiadające korzenie hebrajskie (Elchanan - czyli "Bóg jest łaskawy"), albo łacińskie (Adeodatus - "dany od Boga"). W niektórych krajach europejskich występuje w wersji pochodzącej od łacińskiego słowa "Deodatus" - czyli "oddany Bogu", np. we Francji - Daudet.
Bogdan, Bogna

Oprócz Bogdanów (którzy obchodzą imieniny 19 marca, 17 lipca, 10 sierpnia i 9 września) spotyka się w Polsce również Bohdanów (6 lutego, 31 sierpnia, 2 września) oraz trzy odpowiedniki żeńskie: Bogdany (6 lutego), Bohdany (6 lutego, 2 września) i Bogny (20 czerwca, 23 lipca).

Osoby o tych imionach są ogromnie uczuciowe. Największa wartość stanowi dla nich miłość, jakkolwiek nieraz mogą wielokrotnie zmieniać jej obiekt.

Większość Bogdanów najbliższy czas spędzi niezwykle pracowicie. Kariera zawodowa nabierze wyjątkowego rozpędu, a dodatkowo pojawią się nowe pasje, które pochłoną sporo wysiłku. Bogny i Bogdany skoncentrują się raczej na życiu osobistym. To właśnie dla wielu z nich najlepszy moment, by pomyśleć o macierzyństwie. I na myśleniu nie poprzestać. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)