POLECAMY

Czy można biegać w ciąży?

Bieganie w ciąży obciąża serce? Grozi kontuzjami? Bzdura! Bieganie to sport dla każdej z nas. Dowodem może być to, że jest jednym z niewielu, które można uprawiać w ciąży.
Czy można biegać w ciąży? fot. Fotolia

Bieganie w ciąży - jak przeprowadzać trening

Ten rytm, to zmęczenie, ta euforia, kiedy endorfiny po kilku kilometrach zaleją twój mózg! Nic dziwnego, że bieganie to największy trend ostatnich lat. Zaczęli faceci, ale wystarczy wyjść rano albo wieczorem do parku, by przekonać się na własne oczy, że biega też mnóstwo kobiet. Nie ma lepszego sposobu, żeby łatwo, szybko i przyjemnie zyskać kondycję i zrzucić co nieco przed latem.

To propozycja także dla tych z nas, które zbytnio nie lubią się ruszać: nie musisz – a nawet nie powinnaś – biegać codziennie. Wystarczy półgodzinny trening trzy razy w tygodniu, aby widzieć efekty: zgrabniejszą sylwetkę, bardziej błyszczące włosy, lepszą cerę i najważniejsze: sto razy lepszy humor (tak działają hormony).

Bieganie w ciąży - biegać może prawie każdy

Przeciwwskazań jest naprawdę niewiele i raczej dotyczą one osób, które muszą znajdować się pod stałą lekarza (np. arytmia serca, nadciśnienie, otyłość czy choroba niedokrwienna).

Jeżeli nie masz kłopotów ze zdrowiem, możesz biegać nawet w ciąży. Dopóki ginekolog nie stwierdzi, że musisz ograniczyć aktywność<\!s>(tak dzieje się zwykle tylko w przypadku ciąży zagrożonej), możesz truchtać nawet po kilka kilometrów.

Sprawdź, ile i jak szybko biegać w ciąży, aby wyszło ci to na zdrowie.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)