POLECAMY

Białko w moczu

Mieszkam w UKI. Jak wszyscy wiedza opieka podczas ciąży nie jest tu najlepsza. Podczas ostatniej wizyty wykryto u mnie białko w moczu. Mam opuchnięcia nóg i rak również po przespanej nocy. Dodam iż jestem w 38 tyg i do tej pory wszystko było ok. Proszę o pomoc.
Białko w moczu

Mieszkam w UK. Jak wszyscy wiedza opieka podczas ciąży nie jest tu najlepsza. Podczas ostatniej wizyty wykryto u mnie białko w moczu. Mam opuchnięcia nóg i rak również po przespanej nocy. Dodam iż jestem w 38 tyg i do tej pory wszystko było ok. Proszę o pomoc.


Kasia

Białkomocz i obrzęki nie znikające po odpoczynku mogą być objawami gestozy tzw. zatrucia ciążowego. Niepokojący poziom białka w moczu to powyżej 0,5 g/l.

Staraj się mieć dietę małosolną- unikać soli(powoduje zatrzymywanie wody w organizmie-obrzęki), łykaj kapsułki z tranem lub wiesiołkiem. Zrezygnuj z kawy i mocnej herbaty.

Zaleca się dużo wypoczynku ( na lewym boku-poprawia krążenie krwi w macicy i nerkach) ponieważ przy aktywnym trybie życia u ciężarnej z gestozą następuje obniżenie przesączania kłębkowego-zmniejszenie ilości wydalanego moczu, zwiększa się natomiast zwrotne wchłanianie wody tzn. prowadzi to do powstawania obrzęków. Obserwuj przyrost masy ciała w tym trymestrze powinien być nie większy niż 500g na tydzień oraz kontrola ciśnienia.

Gdyby pojawiły się objawy takie jak:

Zaburzenia widzenia, gwałtowny wzrost ciśnienia, tiki , skurcze dłoni, ogólne pobudzenie lub silne bóle głowy zgłoś się do lekarza!!

W przypadku wysokiego ciśnienia lekarz powinien zalecić przyjmowanie leków na nadciśnienie. Bądźmy dobrej myśli do porodu już blisko.


Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (18)
/4 lata temu
Witam ja odebralam dzis wyniki moczu jestem w 34 tygodniu ciazy i wyszlo ze mam o,15 mg białka w moczu. czy to zatrucieodpiszcie czy mam powoady do obaw jesli chodzi o ten winik
/8 lat temu
dlaczego opowiadacie takie bzdury ze opieka w Uk nie jest najlepsza!!!zycze wszystkim kobietom w polsce zeby mialy taka opieke w ciazy jaka ja mam w UK.
/7 lat temu
zgadzam sie tez mam swietna opieke nie narzekam
POKAŻ KOMENTARZE (15)