Badanie miednicy

Jestem w 32 tygodniu ciąży. Kto i gdzie może wykonać mi badanie miednicy? Boję się, że jeżeli dopiero na IP w szpitalu to może mi to badanie nie zostać zrobione.
/ 17.03.2011 09:20

Badanie miednicy

Jestem w 32 tygodniu ciąży. Kto i gdzie może wykonać mi badanie miednicy? Boję się, że jeżeli dopiero na IP w szpitalu to może mi to badanie nie zostać zrobione. Tak było u moich koleżanek. Czy ortopeda może stwierdzić nieprawidłowości w budowie miednicy?

Beata

Pomiary miednicy zwykle wykonuje się na izbie przyjęć w szpitalu. Czasami ginekolog (w gabinecie) ma przyrząd do wykonania pomiarów zewnętrznych miednicy. Trudno colo wiek mi powiedzieć na temat tego czy ortopeda ma miednicomierz. Ale czy warto martwić się na zapas? Myśleć, że nie zdążą wykonać pomiaru? Lekarz, który panią bada zna wielkość dziecka też jest w stanie ocenić pani szanse na urodzenie maleństwa. W większości przypadków pobiera się wymiary miednicy. Dodatkowo pocieszę panią, ze poród u pierwiastki raczej nie następuje w sekundzie więc małe prawdopodobieństwo, że personel nie zdąży wykonać pomiaru.

Pozdrawiam serdecznie