Anemia i przetaczanie krwi

Jestem 3 raz w ciąży i poziom hemoglobiny wynosi 9.2. Mój obecny lekarz uważa to za normalne...
/ 11.07.2007 15:25

Anemia i przetaczanie krwi

Jestem 3 raz w ciąży i poziom hemoglobiny wynosi 9.2. Mój obecny lekarz uważa to za normalne mimo iż poprzednie dwie ciąże też były z anemią i miałam przetaczaną krew bo zastrzyki ani tabletki nie pomagały. Moje pytanie brzmi czy mój lekarz ma rację nie wysyłając mnie do szpitala?

Kamila

Nie do mnie należy ocena postępowania lekarskiego. Według mnie najpierw należy zrobić wszystko co możliwe by podnieść poziom hemoglobiny a ostateczność to przetaczanie krwi w ciąży. Nie podaje pani czy to początek ciąży czy półmetek a to tez ma znaczenie. Jedyne co mogę pani zaproponować to picie soku z pokrzywy oraz buraków. Mają działanie krwiotwórcze. Suszoną pokrzywę można dodawać do potraw. Myślę, że powinna pani przyjmować preparat żelaza zlecony przez lekarza. Lekarz na przestrzeni czasu oceni wartości hemoglobiny i podejmie odpowiednie kroki gdyby jej poziom spadał.

Zobacz:

Anemia w ciąży

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/18.06.2013 20:58
Uważam, że będąc pod stałą opieką ginekologa, lekarz w porę podejmie odpowiednie kroki, gdyby wyniki się pogarszały. Przetaczanie składników krwi jest ostatecznością, najpierw należy uzupełniać niedobory witamin i minerałów odpowiednimi preparatami dla kobiet ciężarnych.